w ,

Bezpieczny i Anonimowy Sexting. Jak wysyłać nudesy?

Upewnij się, że Twoje nagie zdjęcia nie trafią w niepowołane ręce

W idealnym świecie mógłbyś wysyłać co tylko zechcesz i komu zechcesz nie martwiąc się o konsekwencje ale pamiętaj, że tu gdzie żyjemy nieprzemyślane wysyłanie nagich zdjęć zawsze niesie za sobą jakieś ryzyko. Upewnij się, że Twoje nudesy nie trafią w niepowołane ręce. Możesz nacisnąć zły przycisk i przypadkowo wysłać zdjęcie do złej osoby, a nawet jeśli trafią one do oczekiwanego adresata to może on je udostępnić bez Twojej zgody. Przeczytaj poniższy artykuł by zminimalizować ryzyko takich sytuacji.

Często dzielenie się nagimi zdjęciami bez zgody określane jest mianem pornografii z zemsty. Nazwa ta nie wzięła się z byle powodów, według Cyber Civil Rights Initiative aż 80% osób winnych udostępniania takich zdjęć kieruje się zemstą. Zazwyczaj są to byli partnerzy pokrzywdzonej osoby.

Wymianki „nudesów” są coraz łatwiej dostępne

Wzrost popularności internetu i mediów społecznościowych w rodzaju Snapchata otworzył przed nami niemal nieograniczone możliwości, także w zakresie erotycznych doznań na odległość. To właśnie dlatego dużą popularnością cieszy się sexting, czyli wymienianie się nagimi zdjęciami z innymi osobami.

Niekwestionowanym tego liderem jest wspomniany Snapchat, czyli popularna platforma internetowa, przez którą można wysyłać zdjęcia znikające po 10 minutach. Ten rodzaj erotycznych igraszek wiąże się jednak z wieloma niebezpieczeństwami, w tym możliwością wycieku wysłanych zdjęć. Jak prowadzić bezpieczny sexting na Snapchacie i na co należy zwracać szczególną uwagę? Wyjaśniamy!

Zachowaj anonimowość na Snapchacie

Prowadząc bezpieczny sexting warto przede wszystkim pomyśleć o zachowaniu anonimowości. Nie musi ona być całkowita, a w zależności od twoich potrzeb możesz zdecydować się np. na częściowe lub całkowite ujawnienie twarzy, ale pamiętaj – nie zdradzaj obcej osobie szczegółów ze swojego życia.

Na początku zabawy ze sextingiem powinno się unikać robienia zdjęć zdradzających zbyt wiele niepotrzebnych informacji. Dlatego przed wysłaniem każdego zdjęcia zastanów się dwa razy i upewnij się, że nie pozbawiasz się anonimowości kosztem chwilowej fantazji. Ta ostatnia jest rzecz jasna ważna, ale nawet pomimo mechanizmu wygasania zdjęć na Snapchacie internet nigdy nie zapomina, a raz utraconej anonimowości już nigdy nie odzyskasz.

Uważaj, z kim prowadzisz sexting

To dość oczywista porada, ale dla pewności musimy ją uwzględnić. Gdy prowadzisz z kimś sexting na dowolnym portalu społecznościowym, to musisz zwracać dużą uwagę na to, co wiesz o drugiej osobie. Nie oszukujmy się, w internecie jest pełno zboczeńców i dziwnych ludzi, a ty chyba nie chcesz, by ktoś taki zainteresował się twoją osobą.

Dlatego sexting najlepiej prowadzić w zaufanym gronie lub tylko do osób Ci najbliższych – udostępnienie profilu na Snapchacie dla szerszej publiczności może być po prostu niebezpieczne.

Co zrobić, by nagie zdjęcia nie wyciekły?

Nawet jeśli wysyłasz swoje nagie zdjęcia oraz filmy tylko i wyłącznie do zaufanych osób, korzystając przy tym ze Snapchata, to istnieje możliwość, że prędzej czy później któreś z nich wycieknie i trafi do internetu lub, co gorsza, do twoich znajomych czy rodziny. Takiej sytuacji czasami po prostu nie da się uniknąć, ale jeżeli prowadzisz sexting przez Snapchat jedynie z jedną lub kilkoma osobami, to mamy dla ciebie świetną poradę, która zmniejszy szansę na wyciek nudesów.

Przed wysłaniem zdjęcia lub filmiku nałóż na nie znak wodny z imieniem odbiorcy. W ten sposób jeżeli znajdziesz jedno z nagich zdjęć w sieci, to dowiesz się, kto stoi za wyciekiem. Warto przy tym pamiętać, że w Polsce udostępnianie nagich materiałów bez zgody osób na nich utrwalonych jest nielegalne, więc znając tożsamość tej osoby możesz podjąć konkretne kroki prawne.

Atrakcyjne zdjęcia do wymianek – poradnik

Ważnym elementem prowadzenia bezpiecznego sextingu na Snapchacie jest też odpowiednie robienie zdjęć. Nie tylko powinny one być sugestywne, ale też muszą zapewniać odpowiednią anonimowość. Wspominaliśmy już o tym, ale teraz chcielibyśmy wyjaśnić ci jak skutecznie robić zdjęcia, które nie zdradzą zbyt wiele.

Po pierwsze, korzystając z luster zachowaj ostrożność. Czasami możesz nieświadomie pokazać część twarzy lub otoczenia. Po drugie, eksperymentuj i rób zdjęcia z różnych kątów. To ciekawy i prosty sposób na uatrakcyjnienie zdjęć i wydobycie z nich odpowiedniej dozy erotyzmu. Po trzecie, jeżeli już pokazujesz twarz, to unikaj filtrów. W przypadku nagich zdjęć i filmów wyglądają one mało poważnie, co może zniechęcić osoby oglądające twojego Snapchata.

Co zrobić w przypadku wycieku Twoich zdjęć?

A co, jeśli twoje nagie zdjęcia lub filmy wyciekną? Cóż, to nie jest koniec świata. Sexing przez Snapchata jest ciekawy i podniecający, ale wiąże się ze wspomnianymi już niebezpieczeństwami, których po prostu nie da się całkowicie wyeliminować. Dlatego nie panikuj i nie żałuj podjętych decyzji – co się stało, to się nie odstanie, twoje nudesy znajdują się już w internecie i, być może, dotarły do nich bliskie ci osoby. To nic wielkiego, w końcu zapewne już i tak dużo osób widziało cię nago, a kilka kolejnych nic nie zmieni.

Jeżeli wiesz, kto doprowadził do wycieku materiałów, możesz zgłosić sprawę na policję, ale zazwyczaj nic z tego nie wynika. Organy ścigania rzadko kiedy interesują się tego typu zdarzeniami i zapewne tak też będzie w tym przypadku. Niech wyciek nagich zdjęć służy ci za nauczkę na przyszłość i ostrzeżenie, że bezpieczny sexting na Snapchacie jest zwyczajnie niemożliwy. Nie oznacza to rzecz jasna, że nie warto podjąć odpowiednich działań opisanych powyżej. Po prostu nie zawsze przyniosą one pożądane rezultaty.

Sexting na Snapchacie jest niezwykle popularny, ale też wiąże się z szeregiem niebezpieczeństw, którym warto przeciwdziałać już na starcie. Dlatego koniecznie zastosuj się do wiedzy zawartej w niniejszym poradniku i zachowaj daleko idącą ostrożność. W końcu bezpieczny sexting jest lepszy od ryzykownego sextingu!

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jak poderwać dziewczynę na Snapchacie

Jak flirtować na Snapchacie? 8 najważniejszych zasad!